DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

LDT Lesanka - Pec pod Čerchovem I.

Kronika

KRONIKA LDT LESANKA PEC POD ČERCHOVEM 2012

  

10. 7.2012

Dopolední program našeho obchodního domu dnes připravilo Oddělení zoo a chovatelských potřeb "Raťafák dog".

Cílem hry Pašeráci zvířat bylo ukázat našim zákazníkům, jak takto obstarávaná exotická zvířata trpí, což má samozřejmě vliv na jejich zdravotní stav.  OD Čerchov nakupuje zvířata pouze od prověřených dodavatelů, převážně chovatelů, takže naši klienti mají záruku kvalitního a zdravého zvířectva.

Odpoledne uspořádalo naše oddělení péče o zákazníky poznávací zájezd za místním folklórem do Klenčí. Poslechli jsme si lidové chodské písničky doprovázené dudami v podání souboru Haltravan ( jmenuje se podle nedalekého  vrcholu Haltrava). Potom jsme ochutnali chodské koláče a mohli jsme se podívat na výrobu tradičních  výrobků: paličkované krajky, chodské keramiky, zdobení vajíček a hadrových hraček.

Do tábora jsme se vrátili těsně předtím, než se strhla pořádná bouřka, kterou po chvíli následovala druhá. A tak jsme odpoledne strávili v klubovně tvorbou časopisů.  Jediná věc, která ztěžovala naši práci, bylo neobvyklé složení redakčních týmů (podle "optimálního výběru počítače").

Fantom nám napsal nápovědu, máme porovnat něco nalezeného s  tím, co je dnes... Dohadujeme se a moc moudří z toho nejsme. Nejvíc tipů připadá černé škrabošce, kterou přikresluje pod vzkazy, ale kdo ví....

 

 

 9.7. 2012

Knihkupectví U Písmenků dnes dopoledne uspořádalo brigádu na uspořádání katalogu knih. Čekala nás opravdu náročná a titěrná práce - shánění jednotlivých titulů, přiřazování autorů a příslušných nakladatelství i ISBN. Brigádníci svůj úkol zvládli výboně, takže oddělení knih bylo úspěšně otevřeno.

 Jedna z našich dobrých zákaznic musela kvůli počínajícím zdravotním potížím vyhledat lékařskou pomoc a proto dočasně přerušila členství v našem zákaznickém klubu. Přejeme jí brzké uzdravení a doufáme, že napřesrok své členství obnoví. 

Oddělení péče o zákazníky uspořádalo odpoledne volitelnou akci "Výprava", kdy si zákazníci mohli vybrat ze dvou cílů podle své kondice a odhadu sil - kratší výpravu po okolí k České Studnici, nebo delší a náročnější výstup na Čerchov. Obě výpravy byly úspěšné.

Během dne byl na místě popsaném tajemným Fantomem nalezen rok starý leták OD Čerchov. Zatím si marně lámeme hlavu, co po nás Fantom chce...

 8. 7. 2012

Během nedělního dopoledne zavítal Zákaznický klub OD Čerchov společně s vedením OD na nedaleké koupaliště Babylon, kde jsme strávili necelou hodinu vodní i sluneční koupelí. Cesta tam i zpět proběhla naprosto hladce, protože  2,5 km cesta lesem je příjemnou procházkou.

Odpoledne jsme navštívili Oddělení hraček Kebule. Byl zde připraven zákaznický test některých výrobků . Kebule vyhlásila i soutěž pro bystré hlavy. Nejúspěšnější řešitelé mohli vyhrát "finanční odměnu" (jedlé papírové peníze - pozn.red.)

Stále ještě doznívaly místní slavnosti - tentokrát k nám doléhaly tóny harmonik. Večerní ticho všechny překvapilo :-)

7. 7. 2012

Máme za sebou týden působení v našem obchodním domě.  3 naši zákazníci odjíždějí podle plánu domů. Doufáme, že se jim u nás dobře nakupovalo. 

Počasí nám dnes moc nepřeje. V noci tradičně pršelo a poprchává i dopoledne. Ale je teplo a celkem příjemně, tak se vydáváme na procházku k Mlýnečku. Je to takový malý okruh kolem části Pece - kousek vesnicí, zbytek lesem okolo krásného rybníku. Naštěstí se nerozpršelo a vykouklo i sluníčko, tak snad bude nakonec hezky.

Odpoledne se chystáme na Dřevařské slavnosti 

 

3. 7. 2012

Po bouřlivé noci s prudkým lijákem nás přivítalo svěží ráno ( ale Markéta nás po shlédnutí celkem spolehlivé webové předpovědi počasí varovala, že to nebude mít dlouhého trvání).

K snídani byly opět ty skvělé rohlíky se sýrem, ev. džemem, nebo cereálie s mlékem). Forma švédského stolu, zdá se, všem vyhovuje. Během ranního shromáždění jsme pozorovali srnku, která se pásla na louce vedle tábora. Vtipálci pohotově volali na Matěje, že mu přišla manželka, ( asi chyběli ve škole, když se učili, že "manželka" jelena je laň a ne srnka :-)), ale i tak nás to včetně Matěje pobavilo.

Dnešní dopoledne představila svou činnost  Ostraha OD Čerchov společně s Detektivní kanceláří Ostříž a synové. Pro naše zákazníky si připravily turnaj  prověřující akční schopnosti, zdatnost a postřeh - tzv. lesní vybíjenou. Po výborném obědě (čočková polévka a dukátové buchtičky s krémem) jsme si dali chvíli polední klid, ale ten byl přerušen další bouřkou a lijákem, který nás zahnal do jídelny. Pro tuto příležitost si pořadatel dnešní akce připravil hru Bingo.

 

 

2.7. 2012

OD Čerchov pro pondělí připravil propagační akci svého nového kina: program začal soutěžní výstavou doplněnou poslechem filmové hudby  ( okružní znalostní stanovišťák). Propagační oddělení vyhlásilo věrnostní akci Sběratelské album ( každý den je možno získat 8 samolepek "zvířátek", které jsou porůznu umístěné v areálu tábora). V restauraci OD byl k snídani připraven švédský stůl, jehož nejvyhledávanějším pokrmem byly velké křupavé rohlíky  s Nutelou. K  obědu se podávala rajská omáčka  s těstovinami a na večeři bylo připraveno rizoto.  Svačinovou ochutnávku svých produktů si připravily firmy Milko (jogurty) a hotel Lesana ( masová pomazánka ). Odpolední program kina patřil návštěvě známých hvězd stříbrného plátna . Čas do večeře trávili naši zákazníci  nákupem či zábavou ve vybranných odděleních OD ( zájmovky ). Nejvíc navštěvované bylo oddělení sportu a stolních her : na žebříčku oblíbenosti stále vede Bang! Po večeři se přihnala bouřka, takže jsme místo plánovaného táboráku seděli při  kytarách v jídelně.

1.7.2012   

30.6.2012

Tak a je tu sobota, první den prázdnin. Předpověď počasí hlásí velká vedra, nás čeká poměrně dlouhá cesta na Domažlicko a já bych se opět nejraději nechala naklonovat - aspoň na pár hodin :-)

Večer jsem dostala zprávu, že velký autobus, který byl objednán má nějakou poruchu, kterou do rána možná nespraví a tak jsem do toho všeho začala vymýšlet, koho a jak poskládám do doprovodných aut. No zase to nebylo tak hrozné vymýšlení - mohou to být jen dospěláci, nebo vlastní děti. Část osazenstva má odjet již v 7,30 mikrobusem, většinu materiálu a pomůcek jsme naložili a odvezli již minulý týden, tak by to mělo vyjít dobře.

Když jsem pak ale u Hutníku na Sítné viděla ten dav lidí s ohromnými kufry, začala jsem o tom lehce pochybovat. Ale jen na chvíli, protože jsem optimista. Bylo mi jasné, že ten dav tvoří hlavně rodiče a jiní doprovázející a že našich 51 zbývajících dětí autobus pojme. Nastal menší problém - na naše nástupní místo před Domem kultury začaly přijíždět autobusy, které přivážely nějaké folklorní soubory. O něčem takovém nikdo z nás neměl ani tušení, ale autobusů přibývalo, tak jsme se dohodli s naším řidičem, že nastoupíme na parkovišti. Proběhl přesun. Nad Hutníkem se stahovala opravdu děsivá mračna. Po příjezdu autobusu jsem opět lehce znejistěla, když jsem viděla, že kromě řidiče s nám cestují ještě nějaké 2 dámy. ( Jedna z nich, ač na to svým vzezřením i věkem nevypadala, byla naše kuchařka. Spíš bych ji zařadila do některého z našich oddílů, ale vaří výborně.)  Jak jistě všichni víte, vešli jsme se a nakonec jsme odjeli jen s jedním původně plánovaným doprovodným vozidlem. Cesta byla dobrá i díky tomu, že žádné velké vedro nebylo. Čím jsme se ale víc blížili cíli naší cesty, tím bylo slunečněji a tepleji. A v Peci pod Čerchovem nás čekalo vlídné přijetí správcové tábora paní Burešové a náš předvoj, který dorazil zhruba hodinu před námi.

Rychle jsme se ubytovali a byl čas oběda : uzená polévka a masová rolka s brambory. Chutnalo nám.

Po obědě jsme dokončili vybalování, probrali jsme táborová pravidla a seznámili jsme se s nejbližším okolím tábora. Rozdělili jsme se do 4 smíšených oddílů, ve kterých budou pracovat vždy 2 družiny.

Letošní tábor se bleskově zaplnil: v únoru jsme měli skoro plno. Dokonce jsem nakonec musela odmítnout i kluky Machovy a Ondru Pracha, protože už se prostě nevešli. To mě opravdu mrzí. Tak doufám, že se k nám napřesrok zase přidají a že přivezou dobré zkušenosti z jiných táborů.

Složení vedoucích zůstává stejné až na 2 výjimky: Toncáro se rozhodla, že raději půjde na nějakou dobře placenou brigádu, tak ji nahradí nováček - Eva. Přivedla ji Míša, což už samo o sobě je pro mě zárukou jisté kvality, nehledě na to, že jsme si už zkusily i společnou akci během školního roku.

Lenka chtěla opět jet s námi, ale jejich skautský tábor je, žel, ve stejném termínu, tak mu dává přednost. Lenku nahradí Petra. Také má zkušenosti ze skautských táborů a navíc pochází z "tábornické rodiny", kterou léta znám. Takže doufám a věřím, že parta vedoucích bude dobrá.

A děti? Z toho, co jsem napsala je asi zřejmé, že většina dětí jede znovu. Navíc přibyli nějací mladší sourozenci a kamarádi, také pár úplně nových dětí. Je nás opravdu hodně... A tak si přeji a přeji to nám všem - aby to naše zdravé jádro dobré party z předchozích táborů v Jiřetíně vytvořilo pevný základ pro nový super tábor na Lesance v Peci pod Čerchovem. Jaké to opravdu bude, záleží na nás všech, tak se vybavte dobrou náladou, chutí do her a sportování, ale také ohleduplností a smyslem pro zodpovědnost za sebe a kamarády.

Prázdniny jsou za dveřmi, tak je zveme dál a těšíme se na nové společně prožité dva týdny. Ahoj v sobotu u autobusu!

 

 

 

  KRONIKA LDT JIŘETÍN 2011

Pokud chcete číst od začátku, přelistujte si níže na datum 2.7. 2011

15. den : sobota 16. 7. 2011

Po probuzení  vše zabalíme a před polednem  jedeme domů!

Takový byl plán i skutečná podoba sobotního dopoledne. Po jedenácté hodině jsme opustili Lesní mlýn v Jiřetíně Lesném a se 2 malými přestávkami jsme autobusem spěli ku Kladnu.

 V jednu hodinu středoevropského letního času jsme zakončili naši prázdninovou expedici přivítáním s rodiči a odjezdem do našich domovů. Bohatší o prázdninové zážitky i nějaké exponáty do domácích sbírek .

Tak na shledanou v říjnu!

 

13. den  14. 7. 2011

Dnes jsme se vrátili do Česka a podnikli jsme celodenní archeologickou výpravu. Vydali jsme se prozkoumávat zříceninu hradu Tolštejn a rozhlednu na Jedlové hoře. Cestou zpět  do našeho tábora jsme  prošli také historicky cennou křížovou cestu směrem z Křížové hory a naším posledním zastavením bylo městečko Jiřetín, kde mnozí z nás směnili s místními obchodníky  poslední  osobní  finance za rozmanité zboží.

Po celodenní cestovatelské stravě ( převážně studeného charakteru) jsme se  těšili  na večeři od kuchařky naší expedice, paní Jany Šindlerové.  Avízován byl  vepřový řízek s brambory a zeleninový salát a bylo to skutečně tak - moc nám chutnalo.

 

9. den 10.7. 2011

Cesta nám rychle utíká, již jsme ve druhé polovině naší výpravy. Dnešní slunný den trávíme v Indii. Počasí je podobné tomu na Madagaskaru - je příjemné teplo.

Dopoledne se naše expedice zúčastnily lovu na bengálského tygra. Samozřejmě, že jsme toto vzácné zvíře nelovili doopravdy, šlo o tradiční lidovou zábavu místních obyvatel a střílelo se pouze míčem.

K obědu nám dnes připravili pokrm podobný naší svíčkové ( maso určitě nebude hovězí :-) )

Odpoledne jsme navštívili vesničku Shamo Hramo, kde jsme poznali spoustu lidových zvyklostí a her malých Indů. V podvečer se někteří specialisté  učili vytvářet tradiční symboly Khamsa ( ruka štěstí), jiní se věnovali průzkumu Citadely, někteří se zabývali získáváním vědomostí o Česku, další korálkovali či hráli fotbal, nebo se věnovali studiu.

K večeři jsme dostali masové tyčinky podobné našim párkům. Účastníkům chutnaly, stejně jako odpolední svačina - domácí sladké pečivo ( podobné olejové bábovce).

Indie byla přívětivá klimatem i obyvateli. Těšíme se, co prožijeme v dalších dnech.

8. den 9.7.2011

Sluníčko nás probudilo a my jsme zjistili, že se náš expres přesunul na Madagaskar. Teplé dopoledne jsme trávili výrobou kostýmů pro naše zvířecí týmy a po banánové svačině jsme se vydali na průzkum pralesa.

Vžili jsme se do našich oblíbených kreslených postav Melmena,Glorie, Alexe a Martyho a prozkoumávali jsme madagaskarskou přírodu. Občas na nás zaútočili domorodci, ale na základnu jsme se vrátili všichni v pořádku.

Oběd v podobě pečeného kuřete s brambory nás potěšil.

Odpoledne jsme využili nedaleké sportoviště a část z nás sehrála basketbalový zápas, další se koupali a ostatní se věnovali průzkumu zřícených starověkých hradeb. Přitom byli napadeni skupinou místních primitivních domorodců. Střet se naštěstí obešel bez vážnějšího zranění .

Po večeři ( játrová omáčka s těstovinami ) jsme se věnovali oblíbeným činnostem ( korálkování, stolním hrám, drobnému sportování a posezení s kytarou u ohně ).

 

7. den 8.7. 2011

Tak dnes jsme se vrátili na skok do Čech. Počasí tomu odpovídalo - v noci byla bouřka, tak sprchlo a trochu se ochladilo. Ideální počasí na vycházku po Plzeňské ZOO. Viděli jsme 36 druhů zvířat a zkoušeli jsme, kdo si jich nejvíc zapamatoval.

V poledne jsme trochu zavzpomínali na Maďarsko, protože se k obědu podával i v Čechách oblíbený  segedínský guláš.

Odpoledne jsme se zabývali zkoumáním starých českých pověstí a vydatně jsme prověřili odborné znalosti jednotlivých expedicí. Jako bychom se přenesli do dávných časů a potkali jsme se Kazi, Tetou, Libuší, Šárkou, Vlastou, Bivojem a Daliborem, pohádkovou chytrou horákyní a získali jsme staré listiny, které bylo třeba rozluštit a sestavit z nich poselství patrona české země. Opravdu cenný objev a stál všechny týmy spoustu úsilí.

Podvečer jsme strávili studiem národních sportů (lacros, kroket, přehazovaná), kursem starého českéko řemesla - korálkářství a hrami na procvičování logického myšlení. Povečeřeli jsme Vepřové maso v mrkvi s brambory a na závěr dne jsme si poseděli s kytarou u ohníčku.

6. den 7.7. 2011

Dnešního rána nás přivítala slunná Francie. Využili jsme příznivého počasí a dali jsme se hned do hledání vytipovaných artefaktů. Po obědě (bramborový knedlík s uzeným a se zelím) jsme pokračovali v bádání v historickém centru městečka Chietine a posléze na nedaleké francouzské riviéře a zřícenině hrádku Chietiéne.

Večer jsme s místními starousedlíky poseděli u táborového ohně s kytarami. Za zmínku stojí ještě ochutnávka ovocných koláčů (hlavně borůvkových) a večeře v podobě čočky „po bretaňsku“.

5. den 6.7. 2011

Dnes náš expres zavítal do Grónska. Dopoledne patřilo koulovacímu turnaji a odpoledne jsme vyrazili se psími spřeženími na projížďku po okolí. Cestou jsme probádali a vyluštili několik inuitských zpráv, které nás dovedly k zisku zajímavých trofejí pro naše muzea ( např. kouzelné vody z ledovce, rukavic dcery nejvyššího náčelníka Inuitů Ataata Qimmeq, korálkové vločky a hliněné olejové lampy ). Večer patřil družné zábavě převážně sportovního ladění.

Z místních specialit jsme ochutnali plněné rohlíky, chléb a ovocný džem. V poledne na naši počest uvařili Evropany oblíbené jídlo – smažený kuřecí řízek s bramborovou kaší a povečeřeli jsme těstoviny podle domácí receptury.    

4. den 5.7.2011

Do sousedního Slovenska jsme dorazili snadno a potěšilo nás, že ranní déšť začal ustupovat a počalo se pomalu vyjasňovat. Počasí při našem výstupu na nejvyšší horu Slovenska - Gerlachovský štít sice ještě nebylo dobré, ale cestu jsme všichni zvládli a od místních horolezců a domorodých obyvatel jsme získali další cenné exponáty do  našich etno sbírek.

Odpoledne již bylo znát, že jsme v letní Evropě a tak jsme se věnovali zkoumání místní přírody a vydali jsme se po stopách slavného národního hrdiny Jánošíka do okolních hvozdů.

Podvečer patřil sportování a muzicírování.

Kromě speciálního tmavého pečiva jsme ochutnali melouny, místní specialitu buchtičky s krémem a večer kuřecí maso na žampionech s rýží.

 

3. den 4.7.2011

Z deštěm promáčené Austrálie se náš expres vydal do slunného Maďarska, ale ouha, i tady vytrvale pršelo. Proto jsme se dopoledne zaměřili  na studium překlady nalezených textových materiálů. Rovněž se nám podařilo získat rozsáhlou sbírku obrazů s koňskou tématikou. Odpolední počasí bylo stále nepřející, přesto jsme se na přání většiny expedic vydali na průzkum historického centra nedalekého města Jirötön. Většině expedic se podařilo získat od místních obchodníků cenné exponáty do vlastních sbírek. Zvláštní pozornost byla věnována replikám historických zbraní a čínským bakuganům, jedné odbornici se dokonce podařilo objevit dinosauří vejce. 

Večer náš expres poctily návštěvou známé zpěvačky Lady Gaga a spol. s programem Hvězdy 2011, který zakončily společnou diskotékou.

Opět jsme ochutnávali místní pečivo, maďarské sýry a paštiky. Obědvali jsme masové kuličky v rajské omáčce s těstovinami a k večeři jsme si pochutnali na místním vyhlášeném guláši. 

2. den 3.7.2011 

Naše expedice složená z 8 týmů odborníků, které zastupují světová muzea, zahájila svoji 14 denní cestu expresem na nejmenším kontinentu v Austrálii. Bohužel jsme do Austrálie zavítali právě v období dešťů, takže nepřetržitý déšť komplikoval naše badatelské úsilí.

První část našeho programu byla věnována kongresu Celosvětového sdružení badatelů a hledačů pokladů v Sydney, na němž se představily jednotlivé delegace a jejich členové. Spektrum odborností a specializace členů expedic je velmi pestré, takže pevně věříme, že naše výprava přinese jednotlivým muzeím i Celosvětovému sdružení značný užitek.

Část programu kongresu byla věnována aktivnímu seznámení s prostředím hostitelské země: zavítali jsme na klokaní závody, zkusili jsme si pobývat na stromě jako koala, navštívili jsme pštrosí farmu, zkusili jízdu na pštrosech a  a  poznali jsme starostlivost emu o jeho vejce.

další část programu byla věnována restaurátorské činnosti a kursu tvorby snímání obličejových masek, jehož výsledkem jsou velice zdařilé repliky původních aboridžinských masek. Ty poskytneme domorodcům náhradou za jejich historicky cenné exponáty do muzea v Sydney, které jsme před časem získali.

Závěr naší expedice patřil návštěvám v aboridžinských vesnicích, kde jsme se seznámili s výrobou woodoo panenek, malováním tradičních motivů a získávání řady dalších poznatků o Austrálii. Zvláště nás zaujala místní fauna, která je opravdu unikátní a noční domorodý rituál zahánění deště.

Výsledkem prvního dne expedice je zisk dešťové hole, domorodého hudebního nástroje, originálního náhrdelníku, 3 ks bumerangů, směsi kouzelných bylin na rituál zahánění zlých duchů a soubor amuletů s aboridžinskými motivy .

Během dne jsme ochutnali místní pečivo, šunku, ovoce i zeleninu, poobědvali jsme polévku a kuře na smetaně s knedlíky, okusili jsme i místní jogurty a k večeři jsme dostali domorodý pokrm na způsob rizota.

Nálada v expedici byla veselá a družná a noční cesta expresem proběhla v poklidu. 

 1. den 2.7.2011

 Celosvětové sdružení badatelů a hledačů pokladů se rozhodlo realizovat odvážný projekt, jehož cílem je získání nových členů a rozšíření spolupráce mezi jednotlivými muzei. Jedná se o 14-denní cestu vlakem napříč kontinenty a hledání ztracených či nikdy neobjevených historických artefaktů.

Proto v sobotu 2. července sešlo 41 odborníků rozmanitých profesí spolu s 8 členy CSBHP, kteří tvoří tzv. Radu starších, aby nastoupili do prázdninového expresu a vydali se na společnou cestu plnou dobrodružství a objevů.

Po zabydlení ve „vlaku“ se účastníci rozdělili do jednotlivých expedic a prokázali svoje „hledačské nadání“ ve vstupním testu.

Podle výsledku testů je zřejmé, že je expedice složena z opravdu fundovaných expertů a tak se těšíme na nové společné  objevy.

 

 

Úpravu tohoto bloku zahájíte dvojklikem...

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

  • Používejte často nové bloky.
  • ENTER = nový odstavec.
  • SHIFT+ENTER = nový řádek.
  • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
  • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
  • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.

Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:

  • Stiskněte tlačítko listování.
  • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
  • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty, kromě prvního v pořadí.
  • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
  • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
  • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz